Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 183 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Dostrzegamy błędy, które popełniliśmy w kampanii

wtorek, 27 lipca 2010 12:51
Skocz do komentarzyZ Arturem Górskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Paulina Jarosińska


Po ostatniej radzie politycznej Prawa i Sprawiedliwości media najwięcej uwagi poświęciły temu, że Joanna Kluzik-Rostkowska, kierująca kampanią wyborczą Jarosława Kaczyńskiego, nie objęła żadnego stanowiska we władzach partii...
- Na radzie politycznej powołaliśmy szkieletowy komitet. W jego skład weszły osoby, które były wcześniej we władzach partii lub klubu albo w Sejmie piastują ważne funkcje. Niewątpliwie większość z nich to osoby zaufane i doświadczone w działalności publicznej, w większości wcześniej związane z dawnym środowiskiem Porozumienia Centrum. Prezes powiedział, że swoje personalne propozycje konsultował z różnymi osobami, ale też brał pod uwagę duże zasługi i poświęcenie dla partii. W tym kontekście wskazał na eurodeputowanego Zbigniewa Ziobrę. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, iż skład władz zostanie uzupełniony po wyborach samorządowych, ponieważ wówczas będzie można ocenić, jak poszczególne osoby były w nie zaangażowane. Ale stwierdził też , że chce przeprowadzić konsultacje z różnymi środowiskami w partii, by we władzach znaleźli się nie tylko przedstawiciele wszystkich nurtów ideowych, ale także najważniejszych regionów kraju. Niewątpliwie dla wielu osób powołanie Beaty Szydło na stanowisko wiceprezesa było dużym zaskoczeniem. Ta nominacja świadczy o tym, że prezes Kaczyński nie chce opierać się tylko na politykach, ale także na technokratach, osobach o dużej wiedzy merytorycznej.

Jakie cele wyznaczyła rada członkom PiS?
- Przede wszystkim naszym zadaniem jest dobry wynik w wyborach samorządowych, bo od niego przecież w znacznej mierze będzie zależał wynik wyborów parlamentarnych. Prezes Kaczyński podkreślił, że PiS musi być szeroką formacją polityczną. Zapowiedział również, iż we wrześniu będzie sfinalizowany powrót do partii osób, które wyszły z klubu, a które obecnie tworzą Polskę Plus. Co ważne, wracają one do PiS bez szczególnych żądań i oczekiwań. Powrót synów marnotrawnych jest różnie odbierany przez członków PiS. Prezesowi zależy jednak na tym, by Prawo i Sprawiedliwość było taką formacją, która integruje różne środowiska prawicowe, która się nie zamyka na nikogo. Ważne jest także, by była zachowana równowaga wewnątrz partii i żaden nurt ideowy nie był nadmiernie eksponowany.

Rada zajęła się też oceną kampanii prezydenckiej...
- Jako partia dostrzegamy błędy, które popełniliśmy w trakcie kampanii wyborczej. Wiemy, że pochwała Edwarda Gierka przyniosła więcej szkód niż korzyści, mamy też świadomość, iż milczenie na temat tragedii smoleńskiej stłumiło ruch społeczny, który zaczął tworzyć się po tej katastrofie. Prezes Kaczyński podkreślał, że wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej jest jego osobistym, moralnym zobowiązaniem wobec brata i pozostałych ofiar tragedii, ale także wobec Polaków. Ta kwestia na pewno będzie nas absorbowała w najwyższym stopniu, ale PiS nie stanie się partią "smoleńską". Będziemy mieli aktualny program na wybory samorządowe, a także na wybory parlamentarne.

W jakim kontekście należy odczytywać słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że "nadchodzą ciężkie czasy"?
- Prezes nie rozwinął tej myśli, ale niewątpliwie będą one ciężkie ze względu na ciężką walkę, która nas czeka w wyborach samorządowych i parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość musi wygrać wybory parlamentarne, bo jeżeli je przegramy, to sytuacja dla nas i dla Polski będzie bardzo trudna. Pamiętajmy, że dla Polski już przyszły ciężkie czasy, gdyż Platforma Obywatelska ma monopol władzy. Nie ma zaworu bezpieczeństwa w postaci weta prezydenckiego. Mamy nadzieję, iż te ciężkie czasy ustąpią z chwilą, gdy wygramy wybory. Bardzo istotne jest to, że prezes Kaczyński podkreślał, iż nie jest brana w przyszłości pod uwagę koalicja z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Bardzo mocno skrytykował tego typu głosy, które się wcześniej pojawiały.

Dziękuję za rozmowę.
Podziel się
oceń
0
1


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  17 244  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

PATRIOTYZM SOLIDARNOŚĆ NOWOCZESNOŚĆ ZACHĘCAMY DO CODZIENNYCH ODWIEDZIŃ NASZEGO BLOGA!

Więcej w serwisach WP

Gwiazdy

Pytamy.pl